5 teigiami aspektai treniruojantis šaltame ore
Atėjus žiemai neretai verčiau norisi šiltai ir jaukiai būti namuose, o ne užsidėjus sportinius batelius bėgioti lauke ir kovoti su stingdančiu šalčiu. Vis dėlto treniruotės šaltame ore turi teigiamų aspektų sveikatai, sportiškumui bei padidina pratimų suteikiamą naudą. Norėdami įgauti daugiau motyvacijos treniruotis šaltuoju metu laiku, paskaitykite kaip toks sportas gali padėti Jūsų sveiktai, pagerinti bendrą savijautą ir net tapti dar sportiškesniems.
1. Padeda atsikratyti prastos nuotaikos šaltuoju metų laiku
Mokslininkai įrodė, jog sportas padeda būti geresnės nuotaikos, ypač šaltuoju metu laiku, kuomet tamsos už lango būna gerokai daugiau. Sumažėjus vitamino D kiekiui organizme (kurio daugiausiai gauname iš saulės šviesos) dažnai suprastėja nuotaika. Nors sportuoti šaltame ore gali neatrodyti gera mintis, tačiau treniruotės metu išsiskiriantys endorfinai neleis pasigailėti dėl tokio sprendimo. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Duke universitete atlikti tyrimai įrodė, jog kardio pratimai padidina seretonino lygį smegenyse ir, kad šie pratimai yra keturis kartus efektyvesni už anti depresinius vaistus, siekiant sumažinti depresijos simptomus.
2. Sustiprina imuninę sistemą
Treniruotis žiemiškais orais yra geriausias būdas sustiprinti imuninę sistemą ir taip apsiginti nuo šaltuoju metų laiku puolančio gripo bei kitų peršalimo ligų. Mayo Foundation atliktas tyrimas skirtas medicinos švietimo ir mokslo tyrimų centrui įrodė, jog reguliarus sportavimas lauke šaltuoju metu laiku nuo 20 iki 30 procentų sumažina tikimybę susirgti peršalimu.
3. Pagerina kraujo cirkuliaciją
Spartesnė širdies bei kraujotakos veikla teigiamai veikia bendrą cirkuliaciją organizme ir daro teigiamą poveikį širdies veiklai. Būtent šaltuoju metu laiku širdies ir kraujotakos veikla sportuojant suaktyvėja labiausiai. Tad mankšta šaltame ore yra puikus prevencinis būdas kovojant su širdies ligomis bei siekiant palaikyti gerą širdies veiklą.
4. Pagreitina medžiagų apykaitą
Nors greitesnę medžiagų apykaitą skatina visi sportiniai pratimai, tačiau tyrėjai įrodė, jog treniravimasis šaltuoju metu laiku skatina dar geresnę medžiagų apykaitą. Sportuojant šaltyje kūnas nuolat turi išskirti papildomos energijos tam, kad išliktų šiltas, treniruojantis šaltyje sukelia didesnį kalorijų suvartojimą ir ypač paveikia rudąsias riebalų ląsteles. Kadangi žiemą suvartojame daugiau maisto ir kalorijų turime sudeginti daugiau – tai ypač geras būdas tai padaryti!
5. Pagerina sportiškumą ir plaučių veiklą
Dauguma žmonių teigia, jog sportuojant šaltuoju metu laiku kvėpuoti būna sunkiau – tačiau tai nėra blogai. Šiaurės Arizonos Universiteto atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog mankštinantis šaltame ore padeda treniruoti plaučius ir visą kūną, tam, kad efektyviau būtų panaudotas deguonis, kuris pagerina sportinę veiklą. Mokslininkai atrado, jog reguliarus treniravimasis šaltame ore padidina sportininkų bėgimo greitį vidutiniškai 29 procentais.