9 būdai po pertraukos vėl pradėti sportuoti

Gyvenime pasitaiko įvairiausių priežasčių dėl kurių kurį laiką nebegalime užsiimti aktyvia fizine veikla. Tai gali būti nauji įsipareigojimai šeimai, liga ar tiesiog dėl per didelio darbo krūvio nebegalime skirti laiko sau. Turbūt kiekvienas žino, ką reškia staiga nustoti sportuoti, kai nutinka kas nors netikėto. Keletą dienų neatliekame pratimų ir pasijuntame tarsi išmušti iš vėžių. Taigi tuomet kyla klausimas – kaip sugrįžti į buvusį sportavimo ritmą? Jeigu jaučiate, kad vėl pradėti aktyviai sportuoti trūksta motyvacijos, štai keletas patarimų, kaip efektyviai susigrąžinti įprotį nuolat sportuoti bei palaikyti sveiką gyvenimo būdą.

1. Pradėkite nuo ko nors lengvo ir paprasto.

Jeigu jaučiate, kad Jums yra sunku vėl pradėti mankštintis, kartais pravartu prie fizinės veiklos grįžti pamažu. Jei sunkūs svarmenų kilnojimo pratimai atrodo netinkami, tiesiog išeikite pasivaikščioti, pabėgioti, tam, kad vėl pradėtumėte aktyviau judėti. Kai tik pradėsite nuo ko nors nesudėtingo ir Jūsų savijauta ims gerėti, Jūs norėsite sportavimą tęsti ir taip sugrįžti prie turėtų sveikų įpročių.

2. Skirkite sau vos penkias minutes.

Jei ilga treniruotė atrodo netinkama, tuomet tiesiog prižadėkite sau mankštintis penkias minutes. Tokia trumpa mankšta bus daug mažiau bauginanti nei ilga treniruotė. O pradėjus sportuoti tikriausiai norėsite vis labiau tobulėti. Tad pradėkite tik penkiomis minutėmis ir stebėkite kaip jausitės.

3. Prisiminkite kokia gera savijauta būna po treniruotės.

Kartais mes per daug dėmesio skiriame pastangoms kurias įdedame mankštindamiesi, o ne į jų suteikiamą naudą bei rezultatą. Vienas pagrindinių treniruočių aspektų yra tai, jog net jei treniruotė nėra lengva, po jos vis tiek jausitės daug geriau. Tad jeigu Jums reikia motyvacijos vėl pradėti sportuoti, tiesiog prisiminkite kokia gera savijauta būna po treniruotės. Nors ir jausite maudžiančius raumenis, niekuomet nesigailėsite atlikę gerą mankštą.

4. Pažymėkite laiką skirtą mankštinimuisi savo darbo kalendoriuje.

Jeigu ieškote priežasčių kodėl negalite mankštintis, tikrai rasite ne vieną būdą save įtikinti kodėl negalite sportuoti. Būtent todėl yra labai svarbu kiekvieną dieną skirti šiek tiek laiko mankštai. Įsitikinkite, jog laikas kurį paskirsite mankštinimuisi nebus užimtas kitomis veiklomis. Jeigu žinote, kad vakarais turite labai daug darbo, sportuokite rytais. Jeigu rytai yra per daug užimti, skirkite laiko sportui vakarais. Na, o jeigu žinote, kad Jūsų laukia itin užimta diena, tiesiog atlikite greitą penkiolikos minučių mankštą. Juk net ir trumpa mankšta yra geriau už visišką jos nebuvimą.

5. Pasiruoškite savo sporto reikmenis.

Ankščiau Jums labai patikdavo sportuoti rytais, tačiau dabar anksti atsikelti ryte Jums yra sunku? Susiruoškite viską ko kitą rytą Jums reikės mankštai iš vakaro ir pasidėkite miegamajame. Žadintuvą palikite tolimiausiame kambario kampe, tad jam suskambėjus turėsite atsikelti ir nueiti jo išjungti. Kai būsite pakilę iš lovos ir matysite šalia paruoštą sporto krepšį, būsite pasiruošę keliauti mankštintis. Jeigu į sporto salę einate po darbo, savo sporto reikmenis pasidėkite šalia stalo. Taip nuolat prisiminsite, kad vakare esate pasiruošę sportuoti ir taip gerokai sumažės šansų, jog nuspręsite praleisti treniruotę.

6. Susikurkite vieno mėnesio iššūkį.

Jeigu norite ir vėl pradėti sportuoti, tuomet Jums gali padėti vieno mėnesio iššūkis. Daugelis sporto salių, jogos studijų ir kitų sporto įstaigų siūlo vieno mėnesio iššūkius. Jei galvosite, jog aktyviai mankštintis turėsite tik mėnesį, tai neatrodys taip sunku. Būtent todėl savo mankštinimosi programas suskirsčiau į keturias savaites. Tuomet, pasibaigus šiam susikurtam iššūkiui, Jūs jausitės geriau ir būsite pasiruošę toliau sportuoti.

7. Sportuokite ne vieni.

Labai lengva tiesiog nesitreniruoti jei tai darote vieni. Tačiau jei sportuosite kartu su draugu, kolega ar šeimos nariu, Jūsų motyvacija bus daug didesnė, o taip pat galėsite nuolat vienas kitą skatinti drauge sportuoti. Taip pat kartu sportuoti bus daug įdomiau bei linksmiau.

8. Negalvokite tik apie sporto salę.

Kad būtumėte stiprūs ir sveiki, nebūtinai kiekvieną dieną turite eiti į sporto salę. Atraskite būdų kaip galite paįvairinti fizinę veiklą atlikdami naujus pratimus, kurie patinka Jums. Taip pat galite pradėti lankyti komandinį sportą, bėgioti paplūdimyje, ar tiesiog pasivaikščioti su šunimi – tai taip pat yra puikūs būdai norint būti sveikiems ir stipriems.

9. Sportuokite dėl savęs, ne dėl kitų.

Nesportuokite dėl niekieno kito, tik dėl savęs. Svarbiausia, jog dėl geros savijautos ir pasitikėjimo savimi bei savo jėgomis turėtume stengtis būti sveiki ir stiprūs. Nepamirškite, kad visa tai darote dėl savęs, o ne dėl kitų. Kaskart mankštindamiesi žinokite, kad padarėte šį tą gero sau ir savo savijautai.

Nepamirškite, kad įpročiai atsiranda tą pačią veiklą atliekant kiekvieną dieną. Tad kuo nuosekliau atliksite pratimus, tuo lengviau bus suformuoti mankštinimąsi kaip įprotį. O kai mankštinimasis taps įpročiu, kartu tai taps neatskiriama Jūsų gyvenimo dalimi.