Kaip sportas padeda išlikti jaunam

kaip išlikti jaunam

Žmonės visada svajojo atrasti jaunystės šaltinį, tačiau jis slypi arčiau mūsų, nei gali pasirodyti. Tyrimų duomenimis, reguliarus sportas turi didelę įtaką mūsų ilgalaikei fizinei ir emocinei būklei bei padeda išlikti jaunam gerokai ilgiau. Žinoma, jaunatviška išvaizda ir gera fizinė būklė remiasi į daugiau faktorių, nei tik fizinė veikla, tačiau tai yra vienas efektyviausių ir moksliškai pagrįstų metodų. Šiame straipsnyje aprašysime, kaip sportas padeda sulėtinti senėjimo procesą bei jo simptomus.

 

Kūno veikimo principai, kurie padeda išlikti jaunam

Mūsų kūnai yra sudėtingos sistemos, tačiau jų veikimo principų supratimas gali padėti suprasti, kodėl pradedame jausti senėjimo požymius. Dauguma kūno senėjimo požymių yra tiesiogiai susiję su sumažėjusiais hormonų lygiais. Ypač didelę reikšmę turi hormono testosterono lygiai. Nors šis hormonas dažniausiai asocijuojamas su vyriškumu, jis svarbus ir moterų sveikatai. Kuo mažiau testosterono yra išskiriama, tuo sunkiau stiprinti, auginti ir išlaikyti skeletinius raumenis (tuos, kurie nėra virškinimo ir kraujotakos sistemos dalis). Skeletiniai raumenys sudegina labai daug kalorijų, tad jiems nykstant sulėtėja metabolizmas ir suvartotos kalorijos dažniau virsta riebalais. O didelis riebalų kiekis kūne greitina senėjimo procesą.

kaip islikti jaunam su sportu

Kuo padeda sportas?

Sportas padeda išlikti jaunam keliais būdais, kuriuos aptarsime detaliau.

Gerinama laikysena.

Senstant raumenys pradeda nykti bei keičiasi kaulų struktūra. Dėl šios priežasties darosi sunkiau išlaikyti taisyklingą laikyseną, ypač jei neužsiimama fizine veikla. Kreiva, netaisyklinga laikysena ne tik kenkia stuburo, nugaros ir bendrai sveikatai, bet ir vizualiai sendina žmogų, jis atrodo žemesnis.

Sulėtinamas odos senėjimas.

Fizinė veikla gerina skysčių cirkuliaciją kūne ir tai daro įtaką odos sveikatai. Tyrimų duomenimis, žmonės, sportuojantys bent porą kartų per savaitę, pasižymi sąlyginai gyvybingesne, stangresne kūno oda. Taip yra todėl, nes dėl geresnės kraujo cirkuliacijos oda yra tinkamai aprūpinama deguonimi ir kitomis medžiagomis. Taip pat, kartu su prakaitu yra greičiau pašalinami įvairūs toksinai, kenkiantys odos sveikatai.

Lėtinamas ląstelių senėjimas.

Naujausių tyrimų duomenimis, sportas padeda stabdyti senėjimo procesą chromosomose. Pastebima sąsaja tarp reguliaraus sporto ir chromosomų galiukų – telomerų. Su amžiumi telomerai pradeda trumpėti, tad ilgi telomerai yra asocijuojami su ilgaamžiškumu. Nors ši sritis dar reikalauja tolimesnių tyrimų, ekspertų nuomone sportas stipriai prisideda prie lėtesnio telomerų trumpėjimo.

Išlaikomas greitas metabolizmas.

Su amžiumi metabolizmas natūraliai pradeda lėtėti, todėl padidėja širdies ligų, diabeto rizika, darosi lengviau priaugti svorio. Reguliarus sportas padeda užsiauginti raumenis, kurie sudegina daug kalorijų ne tik judant, bet ir būnant pasyvioje būsenoje. Tokiu būdu daug lengviau išlaikyti norimą kūno svorį ir sumažėja rizika susidurti su įvairiomis ligomis bei negalavimais.

Gerinama emocinė būklė.

Stresas, nerimas, liūdesys neigiamai veikia ne tik emocinę, bet ir fizinę žmogaus būklę. Prasta emocinė savijauta greitina senėjimo procesą ir prisideda prie įvairių sveikatos sutrikimų atsiradimo. Reguliari fizinė efektyviai padeda su tuo kovoti. Sporto metu išskiriami laimės hormonai – endorfinai, kurie gerina nuotaiką ir mažina stresą bei nerimą. Tokiu būdu sportas ne tik padeda išlikti jaunam, bet ir laimingam.

 

Norisi išlikti jaunam – pradėkite sportuoti

Sportas padeda sulėtinti fizinius senėjimo požymius ir tobulinti išvaizdą. Tačiau nesvarbu, kokio amžiaus būtumėte, sportas visada padės pagerinti sveikatą ir emocinę savijautą. O jaustis jaunam yra svarbiau, nei taip atrodyti. Sveiko sporto studijoje nuolat vyksta individualios ir grupinės treniruotės, kurios padės palaikyti gerą fizinę būklę, išvengti nugaros bei sąnarių skausmų ir mažinti stresą. Neatidėliokite savo sveikatos ir prisijunkite prie treniruočių jau dabar!