nemiga ir grupines mankstos

Patarimai kaip mankštintis, kad pagerėtų miego kokybė

Jei mankštinatės teisingai – jūsų miego kokybė turėtų gerėti. Gyvenimo būdas daro didelę įtaką miego kokybei, tad mankštos tikrai ne išimtis. Tiesa, mankštos ir miegas nėra tiesiogiai susiję, juk ne visada po sunkesnės ir intensyvesnės treniruotės gerai pailsite. Tik tinkamai subalansuoti mankštos pratimai padės Jums gerinti miego kokybę.

Mankštos laikas bent 30 minučių per dieną

 Kasdieninė mankšta gali jums padėti sunaudoti energiją, sukauptą valgymo metu. Žinome, kad net ir 30 minučių per dieną, skirtų mankštai, užtenka, kad vakare greičiau užmigtumėte. Tačiau nepersistenkite, treniruotės intensyvumas, kaip ir trukmė, taip pat turi daug įtakos miego kokybei. Per didelio intensyvumo treniruotės gali neigiamai paveikti miegą.

 Tinkamas mankštos laikas – penkios valandos prieš miegą

Dažnai po mankštų jaučiame adrenalino antplūdį, tad treniruotę turėtume baigti maždaug 5-6 val. prieš miegą, kad galėtume pailsėti. Lygiai taip ir anksti ryte atsikėlus nederėtų iškart sportuoti, nes visą dieną jausite miego trūkumą. Stenkitės atrasti jums tinkamą laiką treniruotis ir nepamirškite, kad tinkamai subalansuotas sporto laikas gali turėti teigiamą įtaką Jūsų miegui.

Optimaliausia mankšta – vidutinio intensyvumo, o ne ypač intensyvi

Žmonės, kenčiantys nuo nemigos, lengviau užmiega, jų miego laikas pailgėja, jei dienos metu jie užsiima vidutinio intensyvumo sportine veikla tokia kaip pasivaikščiojimas, plaukiojimas ar grupinės mankštos. Didelio intensyvumo treniruotės, kurių metu lavinama ištvermė, miegui didelės teigiamos įtakos neturės.

Taigi, jei siekiate geriau išsimiegoti, optimaliausias variantas yra vidutinio intensyvumo mankštos – nei per daug, nei per mažai.

Šiame įraše aptarėme jog jeigu norite gerinti miego kokybę rinkitės bent 30 min. trukmės vidutinio intensyvumo treniruotės ir nesportuokite per vėlai prieš pat miegą.

 

Norite pradėti sportuoti? Susisiekite su mumis: kontaktų forma.