5 ženklai, kad reikia pradėti sportuoti

5 ženklai, kad reikia pradėti sportuoti

Pradėti sportuoti gali būti sunku, tačiau fizinė veikla yra būtina sąlyga siekiant turėti sveiką kūną. Sporto privalumai yra akivaizdūs: pagerėjusi sveikata, geresnė nuotaika, energingumas, pagreitėjęs metabolizmas ir tam tikrų ligų prevencija. Vis dėlto, labai didelė dalis žmonių nesimankština visai arba juda nepakankamai. Nors iš pradžių to pasekmės gali būti nepastebimos, sporto trūkumas stipriai paveikia organizmo veiklą ir sukuria sveikatai grėsmingas problemas.

Rekomenduojamas judėjimo kiekis yra 75 minutės intensyvaus arba 150 minučių neintensyvaus sporto per savaitę. Kartais gali būti sunku suprasti ar ši riba yra pasiekiama, tačiau kūnas mums nuolat siunčia signalus apie savo būseną, tereikia juos pastebėti. Pateikiame 5 ženklus, parodančius, kad reikia pradėti sportuoti.

 

Kūno ženklai, kad reikia pradėti sportuoti

1. Sunkumai užmigti

Sportas nuvargina kūną ir suaktyvina vidinio laikrodžio veiklą, kuris padeda reguliuoti miego ciklus. Dėl šios priežasties, esant nepakankam judėjimo kiekiui dienos metu, naktį gali pasidaryti sunku užmigti. Nemiga stipriai pakenkia gyvenimo kokybei ir sukelia nuolatinį nuovargį, kuris sunkiai gali būti užglaistomas net daugybe kavos puodelių. Reguliariai mankštinantis, pasidaro lengviau užmigti naktį ir pagerėja bendra miego kokybė, kadangi gaunamas didesnis kiekis gilaus miego. Taigi, jei paskutiniu metu jaučiatės be energijos ir sunku užmigti – pabandykite pradėti sportuoti.

2. Nugaros skausmai

Su nugaros skausmais įvairiais gyvenimo etapais susiduria net apie 80% žmonių. Tačiau dažnu atveju šios problemos sprendimas gali būti labai paprastas – sportas. Didžiąją dienos dalį praleidžiant atsisėdus ar gulint, stipriai nusilpsta nugaros raumenys. Dėl šios priežasties stuburas negauna tinkamos atramos ir atsiranda apatinės nugaros dalies skausmas. Laikui bėgant šis skausmas gali ūmėti ir trukdyti mėgautis hobiais, atlikti kasdienes veiklas ar užmigti naktį. Net ir paprastos mankštos kelis kartus per savaitę gali padėti išvengti šios problemos arba padėti atsikratyti jau atsiradusių nugaros skausmų.

3. Suprastėjusi emocinė būklė

Fizinė būklė yra glaudžiai susijusi su emocine, todėl kai kūnas jaučiasi prastai, šis jausmas persismelkia ir į emocijas. Sportuojant išskiriamas dopaminas, endorfinai ir kiti hormonai, natūraliai pakeliantys nuotaiką ir gerinantys atmintį bei gebėjimą susikaupti. Reguliariai gaunant šių hormonų dozes, jaučiamės laimingi, padidėja produktyvumas ir išvengiame darbuose bei moksluose atsirandančio streso. Kita vertus, jei pastebite, kad dažnai jaučiatės liūdnai, nuotaika nuolat svyruoja ir net maži nesklandumai išmuša iš pusiausvyros – tai gali būti ženklas, kad Jums trūksta fizinio aktyvumo.

4. Dažnai užpuola ligos

Jei pastebite, kad šiais metais buvote daug daugiau kartų peršalę ar susirgę nei įprastai, kaltininkas gali būti judėjimo trūkumas. Tai ypač akivaizdu, jei anksčiau užsiimdavote fizine veikla ar sportu, kadangi nustojus judėti suprastėja imunitetas ir tampame labiau imlūs įvairioms ligoms. Tačiau jei silpnu imunitetu pasižymėjote visą gyvenimą ir dažnai susiduriate su ligomis, didelė tikimybė, kad reguliarus sportas padėtų šią problemą ištaisyti. Tyrimais įrodyta, kad vidutinio intensyvumo reguliarios mankštos yra tiesiogiai susiję su stipriu imunitetu.

5. Greitai pradeda trūkti oro

Jei lipimas laiptais priverčia pūškuoti ir remtis į turėklus – tai yra akivaizdus ženklas, kad per mažai sportuojate. Reguliarus sportas pagerina kardiovaskulinę sveikatą, taip padėdamas širdžiai išlikti stipriai ir sklandžiai perduoti kūnui deguonį. Nereikia pamiršti, kad širdis taip pat yra raumuo ir fizinio krūvio trūkumas gali leisti jai nusilpti. Jei jaučiate, kad net atliekant įprastas veiklas pradeda trūkti oro, reikėtų apgalvoti savo judėjimo įpročius. Pakankamai judant, sumažėja širdies nusilpimo rizika, kraujo spaudimas tampa žemesnis, reguliaresnis bei lengviau pasiekti ilgaamžiškumo.

 

Kaip lengviau pradėti sportuoti?

Kūnas siunčia ir daugiau ženklų, kad reikia pradėti sportuoti, kaip nuolatinis alkis, stresas, sustingę sąnariai ar aukštas spaudimas, tačiau šie ženklai yra lengviausiai pastebimi. Jei savo būklėje pastebite vieną ar daugiau iš išvardintų ženklų, rekomenduojame į kasdienybę įtraukti daugiau fizinės veiklos. Lengvas būdas tai padaryti – lankyti grupines treniruotes. Linksma grupės atmosfera padeda palaikyti motyvaciją sportuoti, o profesionalūs kineziterapeutai užtikrina saugų, kokybišką ir efektyvų judėjimą. Registruokitės į grupines treniruotes jau dabar, neatidėliokite savo sveikatos!