Sportas be sveikos mitybos: ar įmanoma numesti svorio?

sveika mityba

Sportas ir mityba

Sportas turi daugybę privalumų: gerinama sveikata bei laikysena, greitinamas metabolizmas, didinama ištvermė, jėga, raumenų kiekis ir kita. Vis dėlto, nemaža dalis žmonių renkasi sportą pirmiausiai kaip priemonę reguliuoti svorį. Kadangi fizinė veikla, kai prie jos pripranti, yra pakankamai malonus užsiėmimas, šį įprotį prisijaukinti lengva. Vis dėlto, sveika mityba, kuri kartu su sportu yra asocijuojama su svorio numetimu, gali būti sunkiau pasiekiama. Taigi, kyla klausimas, ar sportas be sveikos mitybos gali padėti numesti svorio?

 

Sportas be sveikos mitybos: tyrimai

2018 metais Jungtinėje Karalystėje buvo vykdytas tyrimas, kuriame dalyvavo virš 60 įvairaus sudėjimo jaunų moterų. 8 savaites moterys 3 kartus per savaitę dalyvavo treniruotėse, tačiau jų mityba nebuvo prižiūrima. Pasibaigus 8 savaitėms buvo pastebėta, kad nei viena moteris nenumetė svorio, tačiau pagerėjo jų kūno būklė ir padidėjo raumenų masės kiekis. Buvo padarytos išvados, kad vien tik sportas negali padėti numesti svorio, jei kartu su juo nereguliuojama mityba. Žinoma, reguliari fizinė veikla vis tiek suteiks kitus privalumus, kaip padidėjusi ištvermė, jėga, pagerėjusi sveikata ir kūno būklė. Tačiau jei jūsų tikslas yra atsikratyti nepageidaujamo svorio – sportas be sveikos mitybos šio rezultato pasiekti nepadės.

 

Kodėl sportas be sveikos mitybos nepadeda numesti svorio?

Nors fizinė veikla, kardio treniruotės ar intensyvus sportas atrodo kaip labai daug energijos reikalaujantis užsiėmimas – dažniausiai taip nėra. Dvi valandos dviračio minimo sudegina apie 500 kalorijų, tiek, kiek yra panašiai dviejose spurgose. Tačiau dvi valandas pamynus dviratį, po treniruotės pajusite didesnį alkį, tad tikėtina, kad visas sudegintas kalorijas labai greitai sugrąžinsite į savo organizmą. Riebalinės masės atsikratymo procesas remiasi paprastu principu – kasdien reikia suvartoti mažiau kalorijų, nei jų sudeginama. Jei suvartojate daugiau kalorijų – jos kaupiamos kūne riebalų pavidalu, o jei mažiau – reikiama energija pasisavinama iš kūne jau sukauptų riebalų. Nors sveika mityba taip pat suteikia daug privalumų, svarbiausia ne tai, ką valgote, o kiek suvalgote.

sportas be sveikos mitybos

Kaip maitintis, kad numestumėte svorio?

Efektyviausia dieta, siekiant numesti svorio, yra paprasčiausias kalorijų skaičiavimas. Naudojant internetines skaičiuokles galite sužinoti, kiek kalorijų jūsų sudėjimo kūnas sudegina per dieną. Tuomet siekite per dieną suvartoti 200-500 kalorijų mažiau, nei jų sudeginate. Tokiu būdu, paliekant apie 500 kalorijų deficitą, per savaitę turėtumėte numesti apie 0,5 kg. Jei sportuojate, kalorijų sudeginate daugiau, tad per dieną suvalgyti taip pat galėsite daugiau. Žinoma, kiekvienas žmogus pasiekia skirtingus rezultatus ir jiems skiriantis nusiminti nereikėtų – kiekvieno kūnas funkcionuoja kitaip. Jei pastebite, kad laikytis tokios dietos yra sunku, pateikiame keletą patarimų, padėsiančių su tuo susidoroti:

  • Maitinkitės reguliariai, suplanuotais laikais
  • Gerkite daug vandens
  • Valgykite daug daržovių ir vaisių
  • Būkite fiziškai aktyvūs
  • Vartokite daug skaidulų
  • Atkreipkite dėmesį į vartojamų produktų maistingumą
  • Neatsisakykite visų mėgstamų patiekalų ar produktų, net jei jie kaloringi
  • Vartokite mažau alkoholio

 

Sportas be sveikos mitybos: ar verta?

Trumpas atsakymas būtų – taip, tikrai verta. Sportas gerina sveikatą, bendrą kūno būklę, lankstumą, laikyseną, miego kokybę, padeda kovoti su stresu bei nerimu ir turi daugybę kitų privalumų. Tačiau jei vienintelis tikslas yra numesti svorio, efektyvu būtų sportuojant pritaikyti subalansuotą mitybą. Sportas gali padėti numesti svorio, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų jo suteikiamų naudų. Pradėti sportuoti visada verta, todėl kviečiame registruotis grupinėms ar individualioms mankštoms sveiko sporto studijoje.