4 sporto salių baubai arba kaip įveikti pradedančiųjų baimes

 

Jūs pradėjote rūpintis savo sveikata ir savijauta – einate į sporto salą, kodėl tada nervinatės? Daugumą žmonių, pirmi kartai sporto klube gąsdina ne mažiau, nei pirma diena mokykloje. Nesvarbu, kokias baimes jaučiate, žinokite, kad esate ne vienas. Padėsime jums įveikti šias baimes, kad galėtumėte labiau susikoncentruoti į savo sveikatą ir gerą savijautą. Pateikiame keturis dažniausiai sutinkamus sporto salių baubus:

 

„Nežinau, kaip kas veikia“

Gali atrodyti, kad visi čia žino, ką daro, tačiau nepamirškite – jiems kažkada irgi buvo pirmas kartas. Vos tapus sporto skubo nariu, jums praves trumpą instruktažą, paaiškins, kokias paslaugas galite rinktis, supažindins su sporto įranga ir kaip ja naudotis. Būsite nuvestas apžiūrėti persirengimo kambario, sužinosite, kada klube būna daugiausiai žmonių. Nebijokite klausti, nes kvailų klausimų nebūna.

 

„Nežinau, ką darau“

Tai viena didžiausių žmonių baimių sporto salėje. Geri norai – puiku, tačiau kaip juos įgyvendinti, nežinant kelio, gali būti sudėtinga. Labiau savimi pasitikėsite, jei žinosite, kokie pratimai yra tinkami jūsų kūnui ir numatytam tikslui pasiekti.

Kodėl nepasirinkus treniruotės plano? Daug žmonių susirašo pratimus ant popieriaus lapo ar telefone ir sportuoja. Jei jums reikia palaikymo, puiki idėja pakviesti prie jūsų prisijungti draugą – tai labiau motyvuos, nes galėsite išbandyti pratimus drauge.

Pasirinkę asmenines treniruotes būsite užtikrintas, kad jūsų atliekami pratimai yra teisingi ir tikslingai veda prie siekiamo tikslo. Asmeninis treneris padės atsikratyti skausmo, arba tiesiog suteiks daugiau pasitikėjimo savimi sporto salėje. Kai žinosite, ką ir kaip daryti, bus lengviau pradėti siekti tikslų savarankiškai.

 

„Nesu pakankamai geras ir vertas būti čia“

Visi yra priimami. Nesvarbu, ar jūs profesionalus maratonų bėgikas, bandantis atsigauti po traumos, o galbūt žmogus, kuris nėra gyvenime padaręs nei vieno atsilenkimo. Jei jau nusprendėte pradėti lankyti sporto klubą ir pradėti keisti savo gyvenimą, tai pirmas žingsnis – užeiti į vidų.

Visai nesvarbu, ką jūs mokate ar galite – jūs galite eiti visur – į sporto salę, treniruoklių salę, naudotis baseino arba SPA erdvėmis. Išbandykite viską, ką galite, net jei ir manote, kad tai ne jums. Niekada negalite žinoti, galbūt atrasite gyvenimo aistrą tam tikrai sporto rūšiai, o gal sutiksite naują žmogų, kuris taps jūsų geriausiu draugu, Zumba treniruotėje.

 

„Atrodau kvailai“

Sporto klube nesvarbu, kaip atrodote. Jei nesate tikras, kokius rūbus rinktis, pasidomėkite patarimais, kokią aprangą rinktis. Atminkite, kad sporto salėje lankosi įvairių formų žmonės su skirtingais tikslais ir skirtingais gebėjimais. Lygindamas save su jais nieko nepasieksite. Prakaituoja kiekvienas ir kiekvieno kūnas šiek tiek „dreba“ judant. Nesijaudinkite dėl to, nes tikriausiai esate vienintelis, kuris tai pastebi.