motyvacija sportuoti sveiko sporto studijoje

Motyvacija sportuoti: 7 priežastys kodėl verta reguliariai sportuoti

Dingo motyvacija sportuoti? Suprantate, jog mankšta yra gerai, tačiau nesate tikri kiek daug sportas pagerina Jūsų gyvenimo kokybę? Nuo geresnės nuotaikos iki seksualinio gyvenimo pagerėjimo, išsiaiškinkime kaip įvairūs pratimai gali pagerinti Jūsų gyvenimą.

Norite geriau jaustis, būti energingesni ar netgi pailginti savo gyvenimo metus? Atsakymus kaip tai padaryti atrasite mankštoje. Reguliariai atliekami fiziniai pratimai stiprina sveikatą. Juos galite daryti bet kokiame amžiuje, nesvarbu kokios lyties ar fizinio stiprumo bebūtumėte. Visgi šių argumentų neužteko, kad atsirastų motyvacija sportuoti? Štai dar septyni patarimai, kaip fiziniai pratimai gali pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę.

 

Nr.1: Aktyvi fizinė veikla padeda kontroliuoti svorį

Fiziniai pratimai gali padėti kontroliuoti svorį (kad šis nedidėtų ir nemažėtų). Atlikdami pratimus deginate kalorijas. Kuo intensyvesnė treniruotė, tuo daugiau kalorijų sudeginate. Norint sumažinti svorį Jums nereikės mankštai skirti daugiau savo laiko. Tačiau net jei visai neturite laiko atlikti pratimams, būkite fiziškai aktyvesni atlikdami kasdienius darbus: vietoj kilimo liftu, užlipkite laiptais arba namų ruošos darbus pasistenkite atlikti greičiau.

 

Nr. 2: Aktyvi fizinė veikla padeda kovoti su sveikatos problemomis bei ligomis

Nerimaujate dėl širdies ligų? Norite užkirsti kelią aukštam kraujospūdžiui? Nesvarbu kiek dabar sveriate, aktyvumas padidina didelio tankumo lipoproteinų (High-density lipoprotein, HDL) arba „gerojo“ cholesterolio kiekį, taip sumažindamas nesveikų trigliceridų kiekį. Trumpa mankšta padeda kraujui tinkamai funkcijonuoti organizme, o tai sumažina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Reguliarus mankštinimasis gali užskirsti kelią arba padėti normalizuoti įvairias sveikatos problemas, tokias kaip insultas, metabolinis sindromas, II tipo diabetas, depresija, tam tikros vėžinių susirgimų formos, artritas bei kritimų pasekmės.

 

Nr. 3: Aktyvi fizinė veikla pagerina nuotaiką

Ar Jūsų nuotaika prasta? Galbūt Jums reikia atsipalaiduoti po streso kupinos dienos? Jums gali padėti treniruotė sporto salėje arba vos 30 – ties minučių pasivaikščiojimas gryname ore. Fizinė veikla stimuliuoja įvairius cheminius elementus smegenyse, kurie padeda Jums jaustis laimingesniais ir atsipalaidavusiais. Taip pat būsite daugiau patenkinti savo išvaizda ir pačiu savimi, padidės pasitikėjimas savo jėgomis – puiki motyvacija sportuoti, ar ne?

 

Nr. 4: Aktyvi fizinė veikla padeda būti energingesniems

Jaučiatės išsekę po nesibaigiančių namų ruošos darbų? Reguliarus sportavimas gali padidinti raumenų stiprumą bei pagerinti ištvermę. Mankštinantis ar atliekant kitokią fizinę veiklą į audinius patenka daugiau deguonies bei maistinių medžiagų. Taip širdies ir kraujagyslių sistema gali veikti efektyviau. O kuo efektyviau dirbs Jūsų širdis ir plaučiai, tuo daugiau energijos turėsite kasdieniuose darbuose.

 

Nr. 5: Aktyvi fizinė veikla padeda pagerinti miego kokybę

Ar Jums sunku užmigti? O galbūt naktį vis prabundate? Reguliari fizinė veikla gali padėti greičiau užmigti ir pagerinti miego kokybę. Tačiau nesportuokite prieš eidami miegoti, tokiu atveju galite jaustis per daug energingi ir negalėsite lengvai užmigti.

 

Nr. 6: Aktyvi fizinė veikla pagerins seksualinio gyvenimo kokybę

Ar Jūs jaučiatės per daug pavargę ar netinkamos fizinės formos, kad galėtumėte mėgautis fiziniu artumu? Reguliarus sportavimas gali padėti Jums jaustis energingais, gražesniais ir taip pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę. Taip pat fizinis aktyvumas moterims gali sukelti didesnį susijaudinimą. Na, o vyrams motyvacija sportuoti turėtų būti itin didelė: reguliariai sportuojant ko gero neteks skųstis erekcijos sutrikimu, kas neretai nutinka nesportuojantiems vyriškosios lyties atstovams.

 

Nr.7: Aktyvi fizinė veikla gali būti smagi

Pratimai ir kita fizinė veikla gali būti puikus būdas smagiai praleisti laiką. Taip Jūs galite atsipalaiduoti, mėgautis gamta ar tiesiog atlikti tas veiklas, kurios padeda jaustis laimingesniais. Fizinis aktyvumas taip pat gali padėti palaikyti geresnius santykius su šeimos nariais ar draugais socialinėje aplinkoje. Tad pradėkite lankyti šokių pamokas, išmėginkite laipiojimo sportą ar tapkite futbolo komandos žaidėju. Atraskite tokią fizinę veiklą kuri teiks Jums malonumą. Jei ji pabos, ieškokite kitos savirealizacijos formos fizinėje veikloje.

 

Keletas svarbių faktų apie sportą

Pratimai bei kita fizinė veikla yra puikus būdas pasijusti geriau, sustiprėti ir linksmai leisti laiką. Per dieną sportui skirti derėtų ne mažiau nei 30 minučių. Jei norite sumažinti svorį ar ženkliai pagerinti savo fizinę būklę, turėtumėte sportui skirti daugiau laiko. Nepamirškite prieš pradėdami naują mankštinimosi programą pasitarti su savo kineziterapeutu ar šeimos gydytoju, ypač jei ilgą laiko tarpą fizinis aktyvumas buvo itin mažas, arba turite lėtinių sveikatų problemų, tokių kaip širdies ligos, diabetas, artritas arba kitokių nusiskundimų.